نام های دیگر: دارچینی, دارصینی, سلیخه, دارجیلینگ, تج, دارچین خطایی, cannelle, cinnamon.

مشخصات:

دارچین پوست شاخه های درختی است از خانواده lauraceae, که ارتفاع آن به دوازده متر می رسدولی عملا چون به طریق شاخه زاد پرورش داده می شودارتفاع آن پنج تا هفت متر می باشد.برگ های آن در سطح فوقانی سبز تیره شفاف و در سطح تحتانی به رنگ سبز روشن و بسیار معطر،دراز به طول ده تا پانزده سانتیمتر ونوک تیز هستند.گل آن کوچک زرد و تقریبا نامرئی است. میوه ی آن کوچک تخم مرغی به رنگ ارغوانی تیره به طول یک تا دو سانتیمتر و دارای یک دانه می باشد.این درخت بیشتر در هندوستان و سیلان می روید.

طبیعت آن :گرم و خشک است.

خواص درمانی:

۱- آن را بخورید،با سیل سیاه سرفه را نابود می کند, پادردهای رطوبی ودردهای رطوبی مفاصل را برطرف می سازد،محرک جریان خون است،بادشکن و تونیک و آرامبخش می باشد، برای نارحتی های پس از زایمان مفید است،موجب افزایش اغلب ترشحات بدن می شود،لطیف کننده وبازکننده گرفتگی ها وانسداد مجاری است، جاذب الرطوبه است و رطوبات اضافی و اخلاط رطوبی بدن را جذب و دفع و عفونت اخلاط را رفع می سازد،تریاق سموم حیوانی، نباتی و معدنی است،نیرو بخش و مقوی می باشد،برای درمان کبد مفید است،برای رفع خشونت صدا وآواز که از بلغم غلیظ باشد موثر است و سینه وحنجره را پاک می کند.

۲- هر روز صبح ناشتا کمی دارچین ساییده را در دهان بریزید و بخورید.قبض کننده می باشد،محرک اشتها است و حافظه راتقویت میکند,ضد درد معده وسوء هاضمه و تخمه است،دردکلیه را تسکین می دهد،سرفه کهنه مزمن را برطرف می سازد.

۳-  کسانی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند یا کسانی که از مناطق کم رطوبت به مناطق مرطوب سفر میکند همچنین کسانی که شغلشان با آب سروکار دارد بهتر است هر روز چهار برابر دارچین خورد شده را نیم ساعت دم کنند و قبل از برداشتن از روی آتش یک برابر پودر زنجبیل و مقداری نبات به آن اضافه نموده به جای چای بخورند.

۴- کوبیده آن را بجوشانید و با آب صاف کرده آن شربت درست کنید وبه مرور بنوشید قاعده آور است،درد رحم را تسکین می دهد،کرم کش است،ضعف قلب را کاهش می دهد.

۵- سه روز پی درپی آن را با زرده تخم مرغ بخورید،مقوی باه و چاق کننده است.

۶- آب دم کرده آن را با سرکه و مستکی کوبیده و بخورید،برای رفع سکسکه رطوبی نافع است.

۷- اگر موقع جماع دارچین را خوب در دهان بجویدوبا بزاق دهان مخلوط کرده و آب دهان را بر قضیب بمالید موجب التذاذ جماع می شود.

تذکر: در افراد گرم مزاج ایجاد سردرد می کند،برای مثانه مضر است،برای کسانی که نارحتی کلیوی دارند که با حرارت کلیه توام است خوردن آن صلاح نیست، باعث سقط جنین نیز می گردد.