فلفل سبز کلسترول خون را پایین می آورد که این امر باعث پایین آمدن فشار خون می شود.

این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگ های خونی جلوگیری می کند،که به پیشگیری از بیماری های قلبیاز قبیل سخت شدن رگ ها کمک می کند.

هرچند فلفل سبب سوزش زبان می شود،اما این گیاه واقعا مسکنی قویاست.این گیاه ابتدا سبب تحریک درد می شود،اما سپس شدت علائم درد را در بدن کاهش

می دهد.

مصرف زیاد فلفل سبب به وجود آمدن لک های صورت می شود.آنهایی که از زونا،درد ناشی از دیابت،درد پس از برداشتن پستان و سایر دردهای پس از عمل جراحی رنج می برند،می توانند به ویژه از چندین نوع فلفل بهره ببرند.

موارد مصرف:

چون فلفل برای قلب خیلی مفید است،اضافه کردن مرتب آن با غذا یا مصرف کپسول آن می تواند از بیماری قلبی پیشگیری کند.هر چند فلفل یک چاشنی محسوب می شود.کرم یا پودر فلفل به عنوان نوعی مسکن می تواند در تسکین درد دندان، زونا، آرتریت، پسوریازیس و سایر انواع دردهای مزمن مفید باشد،هرچند ممکن است مصرف این ماده سبب سوزش یا خارش نسبی گردد،اما این عارضه به زودی از بین می رود.چون فلفل ابتدا با تحریک و سپس کاهش شدت سیگنال های درد در بدن موثر واقع می شود،لذا ممکن است درد کمی شدت پیدا کند ،سپس بایدظرف چند روز اول مصرف،این اثر تا حد زیادی از بین برود.

این ماده به هضم بدن بسیار کمک می کند و برای اغلب زخم ها تحریک آور نیست.این ماده حتی در میزان مصرف پایین نیز قوی است،لذا بهتر است که بیشتر از مقداری با غذا میل می کنید از این ماده استفاده نکنید